• друг банер

12V 300Ah Батерија монтирана на ѕид

Краток опис:

3,2V, дизајн со низок напон, безбеден и сигурен.
КористетеLiFePO4 батерија, висока безбедност, долг животен век.
1. Леано алуминиумско куќиште, безбедно, стабилно и издржливо.
2. Бидете во можност даработаподоколу 70 ℃ висока температура.
3. Над 5000 пати време на циклус.
4. Висок квалитетБатериска ќелија на BYD.
5. СоCE, Rohs, UL, UN38.3, MSDS сертификатјон.
6. Понуда5 годинаsгаранција.


Детали за производот

Ознаки на производи

Профил на производот

Батеријата за литиум железо фосфат е литиум јонска батерија која користи литиум железо фосфат (LiFePO4) како материјал за позитивна електрода и јаглерод како материјал за негативна електрода. Номиналниот напон на мономерот е 3,2 V, а напонот за исклучување на полнење е 3,6 V ~ 3,65 V.

За време на процесот на полнење, дел од јоните на литиум во литиум железен фосфат се екстрахираат, се пренесуваат на негативната електрода преку електролитот и се вградуваат во јаглеродниот материјал на негативната електрода;во исто време, електроните се ослободуваат од позитивната електрода и стигнуваат до негативната електрода од надворешното коло за да се одржи рамнотежата на хемиската реакција.За време на процесот на празнење, јоните на литиум се извлекуваат од негативната електрода и стигнуваат до позитивната електрода преку електролитот.Во исто време, негативната електрода ослободува електрони и стигнува до позитивната електрода од надворешното коло за да обезбеди енергија за надворешниот свет.

uu-12-300_01

Карактеристики и предности на производот

Батериите LiFePO4 ги имаат предностите на висок работен напон, висока густина на енергија, долг животен век, добри безбедносни перформанси, ниска стапка на само-празнење и без мемориски ефект.
Нашата батерија целосно користи исечено алуминиумско куќиште, може да ја чува безбедна и против шок. целата батерија во системот за управување со батерии (BMS) и контролерот MPPT (опционално).
Добиваме сертификат подолу за да му помогнеме на клиентите да го освојат глобалниот пазар:
Сертификат за Северна Америка: UL
Сертификат за Европа: CE/ROHS/REACH/IEC62133
Сертификат за Азија и Австралија: PSE/KC/CQC/BIS
Глобален сертификат: CB/IEC62133/UN38.3/MSDS

uu-12-300_02
uu-12-300_03
dianchi_04

Значење на систем за складирање на енергија

1. Поместување на врвовите и пополнување на долините: ослободете ја електричната енергија складирана во батеријата на товарот за време на периодот на шпиц на потрошувачка на електрична енергија за да се намали побарувачката за јавната мрежа;црпете струја од јавната мрежа за време на долинскиот период на потрошувачка на електрична енергија, Наполнете ја батеријата.

2. Стабилизирајте ја електричната мрежа: потиснете го краткорочното влијание на микромрежата, за да може микромрежата да работи стабилно во режимот поврзана со мрежата/изолираната мрежа; Обезбедете краткорочно стабилно напојување.

3. Поддржете ја работата на изолираната мрежа: кога микромрежата ќе се претвори во режим на изолирана мрежа, системот за складирање на енергија на микромрежата може брзо да се префрли на работниот режим на извор на напон за да го обезбеди референтниот напон за магистралата на микромрежата.

Овозможува другите дистрибуирани извори на енергија да генерираат и снабдуваат струја нормално во режимот на работа на изолираната мрежа.

4. Подобрување на квалитетот на електричната енергија и зголемување на економските придобивки од микромрежите.

dianchi_05

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  • 48V КАБИНЕТ ЗА СКЛАДИРАЊЕ ЕНЕРГИЈА LiFePO4 БАТЕРИЈА

   48V КАБИНЕТ ЗА СКЛАДИРАЊЕ ЕНЕРГИЈА LiFePO4 БАТЕРИЈА

   Детали за производот Место на потекло: Кина Име на брендот: Sunya-EES Број на модел: 51,2V Тип на батерија: LiFePO4 Составен тип: Паралелен напон: 51,2v Максимална струја на континуирано празнење: 100A Капацитет: 100ah ~ OEM Примена: Тип-Систем за електрична енергија Ion/lithium/lifepo4 Гаранција: 5 години Боја: Бела Црна Заштита: BMS Protection Исклучен напон од празнење: 42v ...

  • Инвертер од 5000 вати со Mppt контролер

   Инвертер од 5000 вати со Mppt контролер

  • 12V 200AH UPS батерија на полнење

   12V 200AH UPS батерија на полнење

   Профил на производот Литиум железо фосфатната батерија е литиум-јонска батерија која користи литиум железо фосфат (LiFePO4) како материјал за позитивна електрода и јаглерод како материјал на негативна електрода. Номиналниот напон на мономерот е 3,2 V, а напонот за исклучување на полнење е 3,6V~3,65V.За време на процесот на полнење, дел од јоните на литиум во литиум железен фосфат се екстрахираат, префрлени на негативната електрода.

  • 1KW надворешна пренослива литиумска батерија

   1KW надворешна пренослива литиумска батерија

   Профил на производот Литиумските железни фосфатни батерии се развиваат брзо во последниве години.Главната структура на литиум железо фосфатна батерија е ќелија на батеријата, обвивка што го капсулира јадрото на батеријата и капа за пакување.Како негативна електрода на батеријата, листот со позитивна електрода е електрично поврзан со капачето за да го користи капачето како позитивна електрода на батеријата.Во моментов, поради својата ...

  • Инвертер со наизменична струја од 1,1 KW соларна батерија

   Инвертер со наизменична струја од 1,1 KW соларна батерија

   Профил на производот Соларниот инвертер е уред кој може да ја претвори директната струја во соларната батерија во наизменична струја.„Инверзија“ се однесува на процесот на претворање на директна струја во наизменична струја со менување на својствата на струјата.Работното коло на соларниот инвертер мора да биде коло со целосен мост.Преку низа филтрирање и модулирање во колото со целосен мост, оптоварувањето и електричните својства на струјата се ...

  • 51,2V/200AH батерија LiFePO4 за складирање на енергија

   51,2V/200AH батерија LiFePO4 за складирање на енергија

   Детали за производот Место на потекло: Кина Име на брендот: Sunya-EES Тип контролер: MPPT Тип на батерија: LiFePO4 Марка на ќелија: CATL Номинален напон: 51.2V Номинален капацитет: 100Ah Заштита од празнење Напон: 42.0v±0.05v Напон: 42.0v±0.05v Напон v±0,05v Максимална струја на континуирано празнење: 100A Максимална струја на празнење на пулсот: 200A (помалку од 5 секунди) Рок на циклус: 6000 Циклус...