• flamur tjetër

Bateri 12V 300Ah e montuar në mur

Përshkrim i shkurtër:

3.2V, dizajn i tensionit të ulët, i sigurt dhe i besueshëm.
PërdorniBateri LiFePO4, siguri e lartë, jetëgjatësi e gjatë.
1. Rasti i derdhur prej alumini, i sigurt, i qëndrueshëm dhe i qëndrueshëm.
2. Te jesh i afte tepunanënrreth 70 ℃ temperaturë të lartë.
3. Mbi 5000 herë kohë cikli.
4. Cilesi e larteBateria BYD.
5. MeCertifikata CE, Rohs, UL, UN38.3, MSDSjon.
6. Oferta5 vitsgarancion.


Detajet e produktit

Etiketat e produktit

Profili i produktit

Bateria e fosfatit të hekurit të litiumit është një bateri me jon litium që përdor fosfat hekuri litium (LiFePO4) si material elektrodë pozitive dhe karbon si material elektrodë negative. Tensioni i vlerësuar i monomerit është 3.2 V dhe tensioni i ndërprerjes së ngarkesës është 3.6 V ~ 3.65 V.

Gjatë procesit të karikimit, disa nga jonet e litiumit në fosfatin e hekurit të litiumit nxirren, transferohen në elektrodën negative përmes elektrolitit dhe futen në materialin e karbonit të elektrodës negative;në të njëjtën kohë, elektronet lirohen nga elektroda pozitive dhe arrijnë elektrodën negative nga qarku i jashtëm për të ruajtur ekuilibrin e reaksionit kimik.Gjatë procesit të shkarkimit, jonet e litiumit nxirren nga elektroda negative dhe arrijnë në elektrodën pozitive përmes elektrolitit.Në të njëjtën kohë, elektroda negative lëshon elektrone dhe arrin elektrodën pozitive nga qarku i jashtëm për të siguruar energji për botën e jashtme.

uu-12-300_01

Karakteristikat dhe avantazhet e produktit

Bateritë LiFePO4 kanë avantazhet e tensionit të lartë të punës, densitetit të lartë të energjisë, jetëgjatësisë së ciklit, performancës së mirë të sigurisë, shkallës së ulët të vetëshkarkimit dhe mungesës së efektit të kujtesës.
Bateria jonë përdor të gjitha kuti alumini të prerë, mund ta mbajë të sigurt dhe kundër goditjes. të gjithë baterinë brenda sistemit të menaxhimit të baterisë (BMS) dhe kontrolluesit MPPT (opsionale).
Ne marrim certifikatën e mëposhtme për të ndihmuar klientin të fitojë tregun global:
Certifikata e Amerikës së Veriut: UL
Certifikata e Evropës: CE/ROHS/REACH/IEC62133
Certifikata e Azisë dhe Australisë: PSE/KC/CQC/BIS
Certifikata globale: CB/IEC62133/UN38.3/MSDS

uu-12-300_02
uu-12-300_03
dianchi_04

Kuptimi i sistemit të ruajtjes së energjisë

1. Zhvendosja e majave dhe mbushja e luginave: lironi energjinë elektrike të ruajtur në bateri në ngarkesë gjatë periudhës së pikut të konsumit të energjisë elektrike për të reduktuar kërkesën për rrjetin publik;të marrë energji elektrike nga rrjeti publik gjatë periudhës së luginës së konsumit të energjisë elektrike, Karikoni baterinë.

2. Stabilizoni rrjetin elektrik: Shtypni ndikimin afatshkurtër të mikrorrjetit, në mënyrë që mikrorrjeti të mund të funksionojë në mënyrë të qëndrueshme në modalitetin e rrjetit të lidhur/izoluar me rrjetin; Siguroni furnizim të qëndrueshëm afatshkurtër me energji elektrike.

3. Mbështet funksionimin e rrjetit të izoluar: Kur mikrorrjeti kthehet në modalitetin e rrjetit të izoluar, sistemi i ruajtjes së energjisë së mikrorrjetit mund të kalojë shpejt në modalitetin e punës së burimit të tensionit për të siguruar tensionin e referencës për autobusin e mikrorrjetit.

Ai mundëson që burimet e tjera të shpërndara të energjisë të gjenerojnë dhe furnizojnë normalisht energjinë në modalitetin e funksionimit të rrjetit të izoluar.

4. Përmirësimi i cilësisë së energjisë dhe rritja e përfitimeve ekonomike të mikrorrjeteve.

dianchi_05

 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Produkte të ngjashme

  • KABINETI 48V BATERIA E RUAJTJES SË ENERGJISË LiFePO4

   KABINETI 48V BATERIA E RUAJTJES SË ENERGJISË LiFePO4

   Detajet e produktit Vendi i origjinës: Kinë Emri i markës: Sunya-EES Numri i modelit: 51.2V Lloji i baterisë: LiFePO4 Lloji i përbërë: Tensioni paralel: 51.2v Rryma maksimale e shkarkimit të vazhdueshëm: 100A Kapaciteti: 100ah ~ OEM Aplikimi: Lloji i energjisë elektrike Jon/litium/lifepo4 Garancia: 5 vjet Ngjyra: E bardhë E zezë Mbrojtja: Mbrojtja BMS Tensioni i ndërprerjes së shkarkimit: 42v ...

  • Inverter 5000 Watt me kontrollues Mppt

   Inverter 5000 Watt me kontrollues Mppt

  • Bateri e ringarkueshme UPS 12V 200AH

   Bateri e ringarkueshme UPS 12V 200AH

   Profili i produktit Bateria e fosfatit të hekurit të litiumit është një bateri me jon litium që përdor fosfat hekuri litium (LiFePO4) si material elektrodë pozitive dhe karbon si material elektrodë negative. Tensioni i vlerësuar i monomerit është 3.2 V dhe tensioni i ndërprerjes së ngarkesës është 3.6V~3.65V.Gjatë procesit të karikimit, disa nga jonet e litiumit në fosfatin e hekurit të litiumit nxirren, transferohen në elektrodën negative përmes...

  • Bateri portative litium 1KW për natyrë

   Bateri portative litium 1KW për natyrë

   Profili i produktit Bateritë me fosfat hekuri litium janë zhvilluar me shpejtësi vitet e fundit.Struktura kryesore e një baterie fosfat hekuri litium është një qelizë baterie, një shtresë e jashtme që përfshin bërthamën e baterisë dhe një kapak për paketim.Si elektrodë negative e baterisë, fleta e elektrodës pozitive lidhet elektrikisht me kapakun për të përdorur kapakun si elektrodë pozitive të baterisë.Aktualisht, për shkak të ...

  • Inverter AC i baterisë diellore 1,1 KW

   Inverter AC i baterisë diellore 1,1 KW

   Profili i produktit Inverter diellor është një pajisje që mund të konvertojë rrymën direkte në një bateri diellore në rrymë alternative."Inversion" i referohet procesit të konvertimit të rrymës direkte në rrymë alternative duke ndryshuar vetitë e rrymës.Qarku i punës së inverterit diellor duhet të jetë një qark me urë të plotë.Nëpërmjet një sërë filtrimi dhe modulimi në qarkun me urë të plotë, ngarkesa dhe vetitë elektrike të rrymës janë...

  • Bateria LiFePO4 e ruajtjes së energjisë 51.2V/200AH

   Bateria LiFePO4 e ruajtjes së energjisë 51.2V/200AH

   Detajet e produktit Vendi i origjinës: Kinë Emri i markës: Sunya-EES Lloji i kontrolluesit: MPPT Lloji i baterisë: LiFePO4 Marka e celularit: CATL Tensioni nominal: 51.2V Kapaciteti nominal: 100Ah Mbrojtja nga shkarkimi Tensioni: 42.0v±0.05v Ngarkesa: 42.0v±0.05v Mbrojtja 4t v±0.05v Rryma maksimale e shkarkimit të vazhdueshëm: 100A Rryma maksimale e shkarkimit të pulsit: 200A (më pak se 5s) Jeta e ciklit: 6000 Cikli...